Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Jednakowoż nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych procedur terapii, jakie pomogą Ci w zwalczeniu alkoholizmu, żeby wrócić do zdrowego i pełnego życia.

Terapia alkoholowa

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu powinno być pilnowane przez zespół zawodowców leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez fachowców, którzy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed zainicjowaniem kuracji figura musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga też nawiązać debatę na temat dostępnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma dobrego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele akcesoryjnych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, problemy z relacjami i zakłócenia zawodowe.