Automobilowe oświetlenie zewnętrzne obejmuje wszelkie światła na kompletnym obwodzie pojazdu silnikowego. Takie oświetlenie zewnętrzne jest niezbędne przez prawo oraz są bezwzględne przepisy, jakie powinny być spełnione, żeby jakakolwiek funkcja oświetlenia była dozwolona w ruchu drogowym.

producent oświetlenia samochodowego

Czy poza ergonomicznością oświetlenie samochodu ma znaczenie?

lampy robocze

Prócz ewidentnej roli funkcjonalnej, światła zewnętrzne pojazdu są też uważane za biżuterię samochodu. Już dawno temu światła ewoluowały od czysto technicznych szczegółów auta do designerskich akcentów.
W jaki sposób lampy przednie oraz tylne spełniają estetyczną rolę w samochodzie?
* kreują wzrokową identyfikację brandu,
* tworzą chwytliwy wygląd,
* przyciągają spojrzenie na drodze.
 

Projektowanie oświetlenia do


Często okazuje się, iż synergia formy oraz funkcji w wyborze oświetlenia jest tak ważna, że powstają nawet firmy specjalizujące się w tym temacie – https://oeindustry.com jest zdumiewającym przykładem. Jeżeli w następstwie tego zależy Tobie na indywidualnym wyglądzie reflektorów, bez naruszania prawnych standardów – poprawniej zaufać takim inżynierom, niż podejmować pochopne decyzje.
Czy troska o image oświetlenia samochodowego to ważna kwestia?
Całe oświetlenie zewnętrzne pojazdu podlega przepisom prawnym właściwym dla danego kraju, by zagwarantować bezpieczną jazdę. Oprócz regulacji prawnych istotną rolę odgrywa też branding i estetyka. Na przykład tylne światła zapewniają niesłychanie dobrą okazję do zaprojektowania indywidualnego projektu lub ewentualnie rozróżnienia serii modeli w czasie powtarzających się detalów projektu. To ma znaczenie i jeżeli jest prawidłowo wykonane – uwidocznia prestiż samochodu.