Najczęstsze symptomy menopauzy
Damy mogą mieć różnorodne symptomy w okresie menopauzy. To wskutek tego, iż estrogen jest używany przez wiele części Twojego ciała.

porady zdrowie

Bowiem masz mniej estrogenu, możesz posiadać przeróżne symptomy. Wiele kobiet doświadcza niezwykle łagodnych objawów, jakie łatwo leczy się przez przemianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny bądź noszenie przenośnego wentylatora, który można wykorzystać, gdy uderza gorąc. Niektóre kobiety w żadnym razie nie potrzebują leczenia. Inne symptomy mogą być o wiele bardziej uciążliwe.

Oto najczęstsze zmiany, które możesz odnotować w wieku średnim. Co poniektóre mogą być częścią starzenia się, a nie otwarcie związane z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To może być to, co zauważysz jako pierwsze. Twoje menstruacje mogą już nie być regularne. Są w stanie być krótsze bądź też trwać dłużej. Masz prawo krwawić o wiele bardziej lub mniej niż zazwyczaj. Są to wszystkie normalne zmiany, ale aby upewnić się, iż nie ma problemu, skontaktuj się z lekarzem, jeżeli np. Twoje miesiączki są niezmiernie blisko siebie, czy też trwają dłużej aniżeli tydzień.

Uderzenia gorąca
Mnóstwo dam ma uderzenia gorąca, jakie mogą trwać parę lat po menopauzie. Są w stanie być powiązane ze zmieniającymi się stanami estrogenu. Gorące uderzenia to nagłe uczucie gorąca w górnej części lub na całym ciele. Twoja twarz oraz szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach i ramionach są w stanie pojawić się czerwone plamy. Zachodzi ciężkie pocenie się oraz dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca mogą być wybitnie łagodne lub ewentualnie dosyć silne, by Cię obudzić (zwane nocnymi potami). Większa część uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.