Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem to naturalnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

kiedy zaciskać mięśnie kegla podczas stosunku

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli zostaną one porządnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najprawidłowiej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z niekiedy wolno również trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie ważne jest to, żeby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże należałoby ćwiczyć dalej, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach i sklepach można obecnie zakupić dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają korzystne rezultaty. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Panie, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to efekt w czasie porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością usuwa się też kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie zajmują dużo czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.