Energiczna na emeryturze
Wiek tak w samej rzeczy to wyłącznie liczba. Masz prawo posiadać 55 lat, lecz wyglądać na 40 i czuć się na 35. Ale możesz również mieć 50 lat, lecz wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak porządnie troszczysz się o własne ciało oraz co robisz, aby pozostać aktywną.

kobiece sprawy

Aktywność fizyczna – czy już za późno, żeby zacząć?
Jeżeli gra toczy się o ćwiczenia, wiele osób zakłada, iż jeżeli nie było się aktywną osobą w wieku 20, 30 bądź 40 lat, nie ma sensu zaczynać mając ich 50, a nawet w następnej kolejności. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej ma prawo pomóc w rozwiązaniu co niektórych kłopotów spowodowanych absencją aktywności oraz ogólnie sprawić, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla pań na emeryturze są bogate! Od około 50 roku życia przeciętna jednostka traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, iż nie powinieneś godzić się na tak postępującą stratę mięśni. To naturalnie dzięki ćwiczeniom masz możliwość przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na poprawie masy mięśniowej oraz siły. Niektóre rodzaje ćwiczeń mogą też pomóc poprawić zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, które namawiają Cię do działania wbrew siłom grawitacji, może poprawić gęstość kości oraz zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze i innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, umieją one też silnie zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak przyrost masy ciała ludzkiego.