Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie stosowane, bo mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz przyzwoicie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi skórę po depilacji lub też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj delikatne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dobrać według ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, ale i o naturę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.